Ako hrať nový mód Teamfight Tactics ?

Spoločnosť Riot Games sa opäť posúva vo vývoji e-sport hier. Vývojári z tejto firmy vytvorili nový režim, ktorý bol priradený ku Leauge of Legends. Ten má názov Teamfight Tactis a je inšpirovaný hrou Auto Chess, ktorá sa považuje za autobattle hru. Teamfight Tactis nie je samostatným titulom a tak niektorí z hráčov už môžu testovať beta verziu.

krugs

Autobattle hry ešte nie sú tak rozšírené a populárne, čo môže byť pre samotné Riot Games výhodou. S Teamfight Tactis totiž stoja úplne na začiatku tohto rozširujúceho sa odvetvia. Aké sú však hlavné mechanizmy tohto režimu a ako sa celá hra vlastne hrá? Na tieto otázky vám dáme odpovede v dnešnom článku.

Ako Teamfight Tactis funguje?

Princíp hry je veľmi jednoduchý. Proti sebe sa postaví osem hráčov v jednotlivých kolách. V každom kole si vyberá hráč z hrdinov Leauge of Legends, ktorých môže umiestniť na bojové pole. Tam už prebieha samotný súboj automaticky. Hráč môže byť taktiež pozastavený, ak si zvolí väčší počet hrdinov, ako je povolené. Na jednu hru je to päť hrdinov.

Víťaz každého kola zoberie určitý počet životov svojmu súperovi, tento systém sa nazýva Little Legends. Samozrejme platí, že čím vyššiu úroveň vaši hrdinovia majú, tým väčší damage môžete súperovi spôsobiť. Každý má v jednej hre k dispozícii 100 bodov života. Kto sa ako prvý dostane na nulu, samozrejme prehráva.

Mordekaiser, Fiora and Warwick will feature in League of Legends new game mode

Hrdinovia

 Počet hrdinov v Teamfight Tactis je obmedzený. Hráči majú na výber z 50 šampiónov Leauge of Legends. Každý z nich má samozrejme svoje špecifické auto útoky a schopnosti. Zaujímavosťou ale je aj fakt, že na každí z nich sa na šachovnici pohybuje inak. Jednotliví hrdinovia patria do rôznych tried. Správnou kombináciou tried na šachovnici môžete vytvoriť rôzne takzvané synergie, ktoré vám poskytnú bonusy na začiatku hry.

Ak teda správne nakombinujete šampiónov tých istých tried, môžete nad súperom získať značnú výhodu. Aj toto je jeden z tipov stratégie v Teamfight Tactis.

Fázy hry

Celé Teamfight Tactis môžeme v celku rozdeliť na tri fázy. V prvej fáze, ktorú môžeme nazvať výberová. V nej si vyberáte zo šampiónov, ktorých vám hra ponúka. Do výberu šampiónov môžete zasiahnuť aj počas hry, bude vás to však stáť nejaké zlato. Počas hry taktiež môžete vylepšovať svojich hrdinov a získavať tak výhodu na súperom.

Druhou fázou je boj, kde už nemáte žiadnu kontrolu nad priebehom hry. Šampióni bojujú automaticky a vy tak len môžete sledovať, či stratégia, ktorú ste zvolili bola tá správna. Fáza tejto hry končí, keď jednému z hráčov neostane na ploche ani jeden hrdina.

Tretiu fázu by sme mohli nazvať, ako etapa vyčkávania. Po odohraní vašej hry a kola totiž musíte čakať na to, kým dohrajú aj vaši spoluhráči. Keď sa tak stane, opäť nasleduje náborová fáza a takto to celé funguje dookola až kým jeden z tímov nepadne.

Levely

Levelovanie funguje aj v režime Teamfight Tactis, nazýva sa však Little Legend. Platí samozrejme, že čím vyššiu hodnotu Little Legend máte, tým viac šampiónov môžete umiestniť na hraciu plochu a taktiež upragdovať svojich šampiónov. Levely sa dajú kúpiť aj za zlato, ktoré získavate samotným hraním a vyhrávaním.

 

Nejčastěji kladené otázky o Teamfight Tactics

Teamfight Tactis je skutočne jedinečným herným režimom a celkovo v žánri autobattle hier si určite získa svoje miesto. Nie je to však len tým, že šampióni pochádzajú z obľúbenej Leauge of Legends. Hra je výnimočná aj vďaka svojim herným mechanizmom a variabilite. Šampiónov môžete vyzbrojiť aj rôznymi predmetmi, ktoré nájdete porazením NPC postáv v neutrálnych kolách.

Ako si Teamfight Tactics stiahnuť?

Ako sme už spomínali na začiatku článku, Teamfight Tactics nie je samostatnou hrou a ide len o herný režim ku Leauge of Legends. Pri zapnutí LoLka si tak jednoducho vyberiete tento režim a hráte.  Momentálne je však spustená len beta verzia a oficiálne by malo Teamfight Tactics výjsť 25.6.2019 s novým patchom. My sa samozrejme veľmi tešíme.

 

You may also like...

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: