Aktualizační cyklus League of Legends v přímém přenosu!

Tvůrci hry League of Legends právě pracují na nejnovější aktualizaci s označením 9.13. Pokud vás zajímalo, jak taková aktualizace probíhá, jak její autoři diskutují a přemýšlí, co je pro hru nejlepší, máte nyní jedinečnou možnost.

 

League of Legends web

 

Odhalte tajemství stojící za aktualizacemi League of Legends

Aktualizace jakékoliv hry s sebou vždy přináší mnoho otázek. Co se změní, proč se provádí právě tyto změny a jak k nim tvůrci došli? Kolem nejnovější aktualizace League of Legends se mezi fanoušky vedou dlouhé diskuze. Tyto se točí převážně kolem nového typu vyvažování šampiońů. Speciální tým, který má na starosti vyváženost hry, schytává za své novoty dlouhodobě nejen chválu, ale také výsměch. Členové týmu se proto rozhodli zasvětit hráče do tajů tohoto procesu a doslova v přímém přenosu jim ukázat, jak taková aktualizace probíhá.

Co je vyváženost hry a k čemu je dobrá?

Tvůrci hry League of Legends si jsou vědomi toho, že je nutné ji jednou za čas přizpůsobit nejnovějšímu vývoji. Tím, jak do hry přibývají nové předměty a herní systémy, se zejména šampióni dostávají často do úzkých. Tým pro vyváženost hry se tentokrát zaměřil na Vyvolávačův žleb a snaží se zajistit, aby byla hra hratelná a především příjemná pro všechny hráče. K tomu je nutné pozměňovat šampióny, jinak by hra mohla být dost nefér, což může značnou část hráčů odradit. Proces změn vlastností šampiónů zůstával zatím fanouškům skrytý a možnost jej sledovat je tak nevídanou novinkou.

Úplně jiný šampión?

Během aktualizací dochází k více i méně výrazným změnám. Někdy se také stává, že šampión přijde skoro o celou svou sílu. Což nenechává fanoušky League of Legends chladné. Tvůrci těchto aktualizací ale ví, proč co dělají, a jsou si také vědomi jistých nedostatků v komunikaci těchto novinek. Právě proto se rozhodli přikročit k zajímavé novince a fanoušky do celého procesu budou zasvěcovat. Autoři doufají, že když fanoušci pochopí celý aktualizační cyklus, budou na veškeré změny reagovat mírněji. Zároveň je to možnost vidět práci všech inženýrů, analytiků, designérů i těch, kteří mají na starost kontroloru kvality. Je dobré vědět, kolik práce za všemi novinkami stojí, a uvědomit si, že nic se neděje bezdůvodně.

 

League of Legends aktualizace

Kde můžete aktualizační cyklus League of Legends sledovat?

Tvůrci nové aktualizace si jako médium pro svou komunikaci s fanoušky vybrali sociální síť Twitter. Zveřejňují zde nejen odpovědi na případné otázky fanoušků, ale také popisují, na čem právě pracují a jaké diskuze momentálně vedou. To můžete i na vlastní oči vidět, protože samozřejmě nechybí ani videa či obrázky. A jedná se opravdu o přímý přenos, stránka s příspěvky z Twitteru je pravidelně aktualizována, aby vám nic neuteklo. Vše najdete na této stránce, kde se aktivně můžete potkávat s 9 vybranými členy týmu pro vyváženost hry. Pokud máte na Twitteru svůj účet, můžete se zde tvůrců samozřejmě také ptát, či jejich práci připomínkovat.

Kdo vás bude informovat o novinkách?

Seznámit se můžete postupně s devíti členy týmu. Díky této novince máte možnost nejen pozorovat je při práci, ale také je blíže poznat. Je to zvláštní, když víte, jací lidé sedí na druhé straně. Ale díky tomu mají fanoušci možnost zjistit, jak nelehké úkoly na ně čekají a jakým výzvám musí čelit. Prostor je dán i fanouškům, jejichž komentáře a reakce si členové týmu poctivě čtou a snaží se na ně reagovat. Jak sami říkají, “tento nový systém by podle nás měl vést k lepšímu a konzistentnějšímu vyvažování šampionů”. Hráčů League of Legends je mnoho a je fajn vědět, že si tvůrci cení i jejich hráčských zkušeností. A na koho konkrétně narazíte:

  • @ RIOTREPERTOIR – David Capurro, manažer designu hry
  • @ RIOTSCRUFFY – Mark Yetter, vedoucí designér herního systému
  • @ RIOT SOTERE – John Frank, herní designér
  • @ RIOT JATT – Josh Leesman, herní designér
  • @ RIOT CAPTAIN GAMEPLAY – Kevin Huang, pomocný herní designér
  • @ RIOT WEEKND – Dave Park, hlavní QA analytik
  • @ RIOT KING COBRA – Rob Rosa, QA analytik
  • @ RIOT KAZDOO – Olivier Ged, manažer vývoje
  • @ SHIO SHOUJO – Hanna Woo, komunikační stratég

You may also like...

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: