Jinx je mesiac po buffe na vrchole solo queue ladera

Pred posledným buffom, ktorý sa udial viac ako pred mesiacom to Jinx nemala vôbec ľahké, bola jedným z najmenej pickovaných marksmenov s najnižším winratiom, a tak to bolo až do chvíle kedy svetlo sveta uzrel League of Legends patch 8.2.

Čo sa zmenilo na Jinx?

V patchi 8.2 sa s Jinx udialo toto:

Base attack damage bol v nižších leveloch znížený. Passivka sa prestala stackovať, avšak Jinxin attack speed môže prekročiť cap pokiaľ je Exicted.

Minigun’s attack speed už nescaluje s levelom, ale s ability rankom.

Base stats

BASE ATTACK DAMAGE bol znížený z 66 na 61
ATTACK DAMAGE PO NOVOM RASTIE o 2,7 namiesto 2.41

Passive – Get Excited!

UPDATEDTOO EXCITEDGet Excited’s attack speed no longer stacks

Q – Switcheroo!

MINIGUN ATTACK SPEED je po novom  30/40/50/60/70% -> 30/55/80/105/130%

Najviditeľnejším buffom pre Jinx je určite zvýšenie attack speed pri Switcherooo! z 70 na 130 % na najvyššom leveli!. V začiatočnej fáze hry tento buff až tak veľmi nepocítite, začnete ho pociťovať až v neskorších fázach hry, kedy začne byť attack speed stále dôležitejšou veličinou pri zabíjaní súperových hrdinov. Play rate a win rate Jinx po poslednom patchy začalo mierne rásť, až sa z Jinx stal jeden z TOP marskmanov z hľadiska Play a Win rate. Tieto štatistiky si môžeme jednoducho overiť na stránkach ako champion.gg, alebo na.op.ggMomentálne sa mi zdá, že ADC role sa vyvíja iným spôsobom ako tomu bolo minulú sezónu. V poslednej sezóne boli ADC viac závislí na svojich carries, kvôli šialenému crowd controlu a tankom s veľkým množstvom healthu.  Túto sezónu mi to príde pre  ADC  jednoduchšie. Iba 5 marksmenov má winrate pod 50 %, a to Kalista, Lucian, Jhin, Ezreal a Miss Fortune. Pričom zvyšných 12 ADC má pozitívne winrate.
Na 1. grafe je jasne vidieť, že od patchu 8.2 ma Jinx stabilný winrate  nad 51%, ktorý rastie až do patchu 8.4. Na 2. grafe je vidieť ako neuveriteľne vzrástol Jinxin play rate po patchy 8.2.


You may also like...

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: