NA LCS Summer Split 2017 – Týždeň 5 – Preview zápasov

na lcs

Zdá sa, že po prvých týždňoch plných Clown fiesti sa NA LCS znormalizovala, a top tier tímy začínajú podávať také výkony, aké sa od nich pred štartom Summer splitu očakávali. Po piatom týždni NA LCS bude následovať krátka prestávka, kvôli RIFT RIVALS 2017 turnaju, v ktorom sa tri najlepšie NA LCS postavia proti trom najlepším EU LCS tímom z minulej sezóny. V tohtoročnom Rifte budú NA LCS zastupovať Team Solomid, Cloud 9 a Phoenix 1. Sám som zvedavý ako účasť na turnaji zamieša kartami v tomto týždni LCS. Team Solomid  a Cloud 9 budú určite chcieť predviesť čo najlepšie výkony aby pokračovali a šplhali v tabuľke vyššie. Na druhej strane je Phoenix 1 s jednou jedinou výhrou v tejto sezóne. Podarí sa im vstať  z popola pred súbojmi proti európskymi tímami? To uvidíme v tomto týždni NA LCS, ktorý začína 30.06.2017

PREHĽAD KURZOV NA LCS V STÁVKOVEJ KANCELÁRII TIPSPORT: 

Hráči zo Slovenskej republiky si na zápas môžu staviť v stávkovej kancelárii TIPSPORT

 

HARMONOGRAM  ZÁPASOV – 5. TÝŽDEŇ LCS NA SUMMER SPLIT 2017

Načo sa môžeme tešiť v piatom týždni NA LCS? V druhý deň sa môžeme tešiť na súboj titanov medzi Immortals a Team Solomid, na druhej strane nás hneď v prvý deň čaká rematch finále 2017 NA LCS Spring Split medzi Bjergsenom a jeho spoluhráčmi a Cloud9. Tieto zápasy sú skvelou príležitosťou pre TSM, aby ukázali svoju formu a schopnosť vyšvihnúť sa na prvé miesto tabuľky. Okrem toho sa môžeme tešiť na duel medzi Counter Logic Gaming a Cloud 9, ktorý bude veľmi zaujímavý z hľadiska porovnania sily oboch tímov.

FOTO: www.lolesports.com

 

PREVIEW ZÁPASOV – 5. TÝŽDEŇ DEŇ 1

 

Cloud9 vs.  Team SoloMid
Začiatok zápasu: 30. júna, 24:00 CEST

Team SoloMid vyzerá v tomto súboji ak favorit,  majú vyššiu pozíciu v tabuľke a držia si ju z dobrého dôvodu. Mnohé z ich vystúpení boli presvedčivejšie, ako zápasy Coud 9. Podávali lepšie výkony a mali menej problémov proti ostatným špičkovým tímom v regióne. Ukázali, že pridávajú rôznorodosť k svojim stratégiám, čo bude pre Cloud 9 znamenať problémy.

Predikcia: TeamSoloMid Vyhrá.  A určite si na zápas stavím v peknom kurze na víťazstvo TSM 1.58

Phoenix1 vs. Team Envy
Začiatok zápasu: 01.júla, 03:00 CEST

TímPhoenix 1  posilnil nový jungler MikeYeung, ktorý  priniesol svieži závan do tímu a priniesol im prvé vytúžené víťazstvo. Príchod nového junglera  tímu priniesol nové možnosti a posilnil najmä mid game fázu hry.

Team Envyus – NV, pre NV bue tento zápas veľmi dôležitý, na jednej strane sa môžu posunúť v ladderi vyššie a obsadiť jeho prvú polovicu, na druhej strane prehra proti NV môže mať zničujúci efekt na tímovú morálku.

Aj napriek tomu, že predtým bol tím P1 na samom dne tabuľky, myslím si, že P1 má práve v tomto tu malú výhodu. Okrem toho, že ich nováčik jungler zlepšil  celkovú hru tímu, ich vystúpenia  sa exponenciálne zlepšovali  a často sa dostali do vedenia v Mid game. Podľa môjho názoru je dôležité aby NV banovali  Lee Sina a Nidalee.

Predikcia: Tím Envyus Vyhrá. Aj napriek novej posile P1, ich champ pool je veľmi obmedzený, a teda zvládnutie banovania zo strany NV im prinesie výhru.

 

PREVIEW ZÁPASOV – 5. TÝŽDEŇ DEŇ 2

 

Team SoloMid vs. Immortals
Začiatok zápasu:  01. júla,  21:00 CEST

Team SoloMid má dnes príležitosť napraviť svoje renomé po včerajšej prehre s Cloud 9. Podarí sa im to ? To sa dozvieme 1.júla o 21:00.

Team SoloMid – TSM majú v tomto zápase aj napriek prehre proti C9 pomerne dobrú pozíciu. Stratili menej individuálnych hier ako IMT.  Aj napriek tomu, že v prvý deň 5. Týždňa prehrali proti C9, žiaden iný tím v LCS nepreukázal schopnosť poučiť sa z prehier a následne sa vyhecovať do lepších výkonov ako TSM.

Immortals – IMT v súčasnosti sedia na prvom mieste v tabuľke NA LCS. Ukázali rôzne stratégie a ich adaptácie na hry súperov sa rýchlo zlepšujú. Sú na vrchole z dobrého dôvodu a mohli by v dnešnom zápase svoju dominanciu potvrdiť.

Predikcia: Tím Solo Mid Victory. TSM sa darí poučiť z vlastných neúspechov a myslím si, že po včerajšej prehre proti C9 sa dnes dokážu pozbierať a poraziť IMM

 

Echo Fox vs. Team Liquid

Echo Fox prehral nedávny zápas proti posilnenému tímu Phoenixu 1, ale podarilo sa im ukázať niekoľko svojich silných  stránok, v ktorých často ovládli early game  a tým otvárali príležitosti pre neskoršiu výhru.

Echo Fox – FOX  ich najväčšia slabina je late game, ktorú potrebujú zúfalo zlepšiť. Často sa im podarí vyhrať early game, ale nevedia hru dotiahnúť do víťazného konca, čo považujem za ich najväčšiu slabinu.

Team Liquid – TL  pomaličky sa zlepšujú. Tento zápas je pre nich dobrá príležitosť, aby sa im podarilo tieto zlepšenia preukázať, budú musieť vydržať silnú early game EF, a v late game by mohli pohodlne predviesť svoju dominanciu

Predikcia: Echo Fox Vyhrá. Myslím, že predchádzajúce silné stránky Echo Foxu nebudú na TL stačiť. Očakávam vyrovnaný zápas

 

 

Counter Logic Gaming vs. Cloud9
Začiatok zápasu: 01.júla, 21:00 CEST

Na tento zápas čakám s obrovským očakávaním, na jednej strane budú CLG, tím ktorý má od začiatku sezóny veľmi dobrú formu, aj keď sa im minulý týždeň až tak nedarilo. Na druhej strane sa proti ním postavia C9, ktorý v prvý deň piateho týždňa NA LCS dokázali poraziť TSM, a to aj napriek tomu, že začiatok sezóny im ušiel.

Potvrdia C9 zlepšovanie svojej výkonnosti? Alebo narazia o stenu CLG?

Predikcia: Osobne si myslím, že CLG vyhrá, ale predpokladám veľmi vyrovnanú sériu

 

Team Dignitas vs. FlyQuest
Začiatok zápasu: 01.júla, 24:00 CEST

 

Team Dignitas – DIG hrajú zatiaľ pomerne dobre majú 13 víťazstiev na mapách oproti 5 víťazstvám Flyquest.

FlyQuest – FLY majú mimoriadne ťažký split, nedokázali vytvoriť stratégiu, ktorá im naozaj funguje a zdá sa, že majú problémy so súčasnými obľúbenými šampiónmi alebo kompozíciami. Ak sa nedokážu prispôsobiť ako ostatné tímy, nasledujúce týždne budú pre nichešte náročnejšie.

Predikcia: tím Dignitas Vyhrá.

 

PREVIEW ZÁPASOV – 5. TÝŽDEŇ DEŇ 3

 

 

Phoenix1 vs. Immortals
Začiatok zápasu: 02. Júla, 21:00 CEST

Phoenix 1 ťažia z príchodu nového junglera, podarilo sa im v poslednom zápase poraziť EnvyUs.

Na druhej strane Immortals tento týždeň podľahli tímu TSM. Napriek posledným výkonom obocho tímov, nemyslím si že P1 nedokážu obohrať skúsených IMM.

Predikcia: Immortals zvíťazia, kurz je na výhru Immortals, je však nehrateľný

 

Team Envy vs. Team Dignitas
Začiatok zápasu: 02. Júla, 24:00 CEST

Tím Envyus mali v prvom týždni problémy s posilnenými Phoenix 1 a vyzerá to, že majú problémy s prispôsobením sa momentálne mete. Nie sú v najstabilnejšej pozícii v tabuľke a môžu veľmi rýchlo zostúpiť na jej dno. Team Dignitas sa usiluje o čo najvyššie miesto v tabuľke, čo však nepreukazujú svojimi výkonmi. Keď v poslednej hre podľahli omnoho slabším FQ.

Predikcia: Team EnvyUs vyhrá.  Ani jeden z tímov v posledných týždňoch nepodáva nijak oslnivé výkony. A preto sa pri tipovaní prikloním k tímu, na víťazstvo ktorého je vyšší kurz.

 

FlyQuest vs. Echo Fox
Začiatok zápasu: 02. Júla, 21:00 CEST

FlyQuest – FQ majú v tíme veľké individuálne mená, čo sa im nanešťastie doteraz nepodarilo pretaviť do víťazstiev, v tabuľke NA LCS sa ocitli v otrasnej pozícii, a to aj napriek tomu, že v poslednom zápase dokázali poraziť Team Dignitas.

Echo Fox – EF sú známy svojou vynikajúcou early game, čo však absentuje je schopnosť dotiahnuť late game do víťazného konca.

Predikcia: FlyQuest vyhrá, osobne verím, že FQ si dajú pozor na early game a dokážu zopakovať hru akú predviedli proti Dignitas.

 

Team Liquid vs. Counter Logic Gaming
Začiatok zápasu: 02. Júla, 24:00 CEST

Zápas CLG proti TL môžeme vidieť ako zápas medzi top tier tímom CLG, ktorý tento týždeň porazil C9, proti tímu, ktorý momentálne patrí maximálne do B tieru. TL tento týždeň stroskotali proti tímu Echo Fox, čo im na sebadôvere určite nepridalo.

Na 80% tento zápas vyhrá CLG, v prípade ak nevystroja nejakú zbytočnosť. TL ak podajú svoj štandardný výkon, budú potrebovať k víťazstvu na CLG veľa štastia.

Predikcia: CLG vyhrám. Osobne si myslím, že CLG dokáže zvíťaziť, ale kurz na ich víťazstvo je nehrateľný.

 

FOTO: www.lolesports.com

You may also like...

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: