Nejlepší League of Legends TOP laners – 24.03.2018

Nejlepší League of Legends TOP laners můžeme rozdělit do tří kategorií. Někteří mohou spadat i do více než jedné.

Prvním typem lajnových šampionů jsou splitpusheři. Jde o víc zranitelné šampiony, ale jen do té doby, než získají nějaké předměty. Jakmile je mají, jsou téměř nezastavitelní. Pro splitpushery je celá hra v podstatě o vykreslování aggro, aby jejich tým mohl bez odporu brát předměty po celé mapě.

Další top lajnoví šampioni jsou typu support. Se svým lajnovým protivníkem si vyměňují damage celkem dobře, ale jejich hlavní síla je v přežívání v  lajně, dokud si nepostaví co nejvíc tank předmětů, aby se mohli připojit ke svému týmu v all-out bojích. Mají skvělý crowd control a utility.

A nakonec jsou tu top lajnoví ultra-carries. Tito šampioni v mžiku oka způsobí vysokou damage a obvykle dokáží zasáhnout několikanásobný cíl najednou s vysokými cleave a AoE damage. Jsou odolnější než šampioni pro mid lajnu nebo jungle.

Tier 1

Šampioni v tomto tieru jsou momentálně nejsilnější a nejsou nároční na ovládání.

Gangplank

Je všestranný, takže se hodí do jakéhokoliv týmu. Pomocí Trial by Fire zapaluje co pár sekund své protivníky, pomocí Parrrley vystřelí na nepřítele a v případě zabití obdrží zlaťáky, pomocí schopnosti Powder Keg způsobí explozi, která zasaženým nepřátelům způsobí značnou damage a navíc je zpomalí. Nakonec má k dispozici Cannon Barrage, která zavalí nepřátele dělovými koulemi, způsobí jim magickou damage a také je zpomalí. Pro obnovení zdraví a zbavení se všech omezujících efektů může použít schopnost Remove Scurvy.

Sion

U tohoto šampiona se spojují až absurdně vysoký tank, scaling v pozdější fázi hry a zároveň vysoké harass a damage už od počátku. Je silný zejména v soubojích one-on-one. Ovládá se trochu hůř, protože je trochu těžší u něj vše správně načasovat a vybrat ten správný úhel pro použití jeho schopností. Díky schopnosti Glory in Death se může oživit se zrychlenými útoky s vyšší damage, ale jeho health bude rychleji klesat. Decimating Smash způsobí damage všem zasaženým nepřátelům a může je i omráčit. Soul Furnace je ochranný štít, při jehož použití se mu zároveň při zabití zvyšuje health. Roar of the Slayer způsobí damage, zpomalení a oslabí brnění jednoho nepřítele. Pomocí Unstoppable Onslaught se zvýší jeho rychlost, díky čemuž může způsobit damage nepřátelům, do kterých narazí.

Camille

Splitpusher s opravdu dobrým scalingem. Může být však těžké dobře zvládnout její kombo tak, aby při bojích neztrácela předměty nebo sílu. Precision Protocol způsobuje bonusové poškození při jejím dalším útoku, zároveň ji zrychlí. Tactical Sweep způsobuje damage všem nepřátelům v dosahu schopnosti, zpomaluje je a Camille se během útoku navíc léčí. Hookshot je speciální kousek, díky kterému se Camille vyšplhá po zdi a po dopadu zpět na zem odhodí všechny nepřátele pod sebou – tím jim způsobí damage a navíc je omráčí. Pomocí The Hextech Ultimatum může uvěznit nepřítele, kterému bude způsobovat navíc magické poškození. Při použití základních útoků je aktivován také obranný štít (Adaptive Defenses).

Tier 2

Druzí nejmocnější top lajnoví šampioni vyžadují trochu více úsilí, ale jakmile jsou ovládnuti, jsou stejně dobří jako ti nejlepší.

Fiora

Má skvělou mobilitu, díky které snadno dosáhne i na útočníky typu ranged, opravdu vysokou damage a skvělý crowd control a sustain. Základním typem jejího útoku je Lunge, kterým způsobuje damage a zásahové efekty. Díky schopnosti Bladework může mít bonusovou rychlost u následujících útoků. Pomocí Grand Challenge odhalí slabiny nepřítele a pokud se jí podaří jej zabít, ona i její spojenci se budou po krátkou dobu léčit. K dispozici má také obrannou schopnost Riposte, která odráží damage a omezení.

Illaoi

Na to, jak vysokou damage je sama schopná v týmových bojích způsobovat, má neuvěřitelně vysoký tank. Prophet of an Elder God způsobuje damage a v případě zasažení šampióna zvyšuje její health. Tentacle Smash zvyšuje damage útoků, Harsh Lesson zase přidává bonus k následujícímu útoku. Test of Spirit je unikátní schopnost, při které Illaoi vyrve z nepřítelova těla jeho duši. Pokud je duše zasažena, stejnou damage utrpí i nepřítel. Pokud duše zemře, nepřítel je na chvíli zpomalen. Leap of Faith způsobí damage všem nepřátelům v okolí.

Kled

Výjimečná směska splitpushingu a tanku. Má schopnost začít souboj, aniž by musel zpomaleně dojít ke své kořisti. Je ale daleko víc závislý na předmětech. V boji mu pomáhá jeho ještěřice Skaarl. Při použití schopnosti Skaarl, the Cowardly Lizard je damage způsobována Skaarl a ne jemu. Pokud Skaarl zemře, Kled z ní seskočí a bojuje sám, přičemž Skaarl doplňuje zdraví – jakmile je doplněno, může na ni opět naskočit. Jeho útočnou schopností je Bear Trap on a Rope a schopnost Violent Tendencies mu dodává bonus k rychlosti u následujících čtyř útoků. Jousting způsobí damage a zároveň zvýší jeho rychlost. Chaaaaaaaarge!!! dodá jemu i spojencům bonus k rychlosti a štít, Skaarl navíc narazí do prvního nepřítele a způsobí mu damage.

Darius

Vzhledem k vysoké damage, kterou způsobuje, je velmi nebezpečný pro meele šampiony. Pro ranged šampiony (nebo Pantheon) takové nebezpečí nepředstavuje – je pro něj těžké se k nim dostat natolik blízko, aby jim mohl způsobit damage. Decimate zasáhne nepřátele v okolí a podle zasažení léčí Daria. Crippling Strike zpomaluje nepřítele. Apprehend je natolik silný útok, že projde i silnějším brněním. Noxian Guillotine způsobí vysokou damage, která může být i smrtelná.

Tier 3

Tito šampioni nejsou příliš silní v meta, ale pokud víte, jak s nimi správně hrát, pořád si s nimi můžete hru pořádně užít – a vítězit.

Teemo

Doopravdy užitečný je jen v sólo queue, v bojích one-on-one je opravdu skvělý. V týmových bojích je ale téměř k ničemu. Zajímavá je jeho schopnost Guerrilla Warfare, díky které může být na chvíli neviditelný – pokud se nehýbe nebo pokud se hýbe v křoví. Dále má k dispozici schopnost Blinding Dart, která oslepí nepřítele, Move Quick, která zvýší jeho rychlost, Toxic Shot způsobující otravu nepřítele, která zvyšuje způsobenou damage, a Noxious Trap, která zasaženému nepříteli způsobí damage a zpomalí ho.

Jayce

Skvělý splitpusher a bojovník v one-on-one bojích. Aby mohl způsobovat slušnou damage, neobejde se ale bez předmětů. Zvláště dobrý je v sieging a poking compů. U některých Jaycových schopností je rozdíl mezí tím, používá-li je s kladivem nebo s dělem. Použití s dělem je silnější a má dodatečné efekty. Základní útočnou schopností je To the Skies! / Shock Blast, která zasáhne buď jednoho, nebo více nepřátel. Lightning Field / Hyper Charge zvyšují jeho manu a rychlost útoků. Thundering Blow / Acceleration Gate způsobí damage a odhodí nepřítele, v případě použití s dělem zrychluje spojence. Mercury Cannon / Mercury Hammer zvyšuje dosah jeho útoků, sílu jeho brnění a odolnost vůči magii a navíc způsobuje bonusovou damage.

Gnar

Tento šampion je opravdu dobrý jen ve své mega formě. Ta se aktivuje po dosažení hodnoty Rage, kterou získává v bojích. Mega Gnar je silnější a způsobuje více damage a bonusových efektů. Boomerang Throw / Boulder Toss je základní útočnou schopností, která zasáhne větší počet nepřátel. Hyper / Wallop dodává bonus jeho rychlosti a způsobované damage. Hop / Crunch dává Gnarovi rychlostní bonus, Mega Gnarovi bonusovou damage. GNAR! způsobí, že Mega Gnar zasahuje nepřátele v okolí a zpomaluje je.


You may also like...

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: