Päť najlepších hráčov na LEC Summer Split 2019

Už čoskoro opäť vypukne e-sport šialenstvo. Summer Split 2019 sa nezadržateľne blíži a my si tak opäť budeme môcť pozrieť hry tých najlepších hráčov na svete.
V dnešnom článku vám predstavíme piatich hráčov, ktorých určite stojí za to sledovať. Sú medzi nimi ostrieľaní veteráni, ako napríklad Martin “Recreation” Larssen, ale aj nováčikovia ako Emil “Larssen” Larson.
Každý jeden z nich chce na európskom šampionáte zanechať čo najlepšiu stopu. Kto z nich však bude najlepší? Odpoveď na túto otázku sa dozvieme už za pár dní. Medzitým sa poďme pozrieť na elitu, ktorú na tomto šampionáte môžeme vidieť.

Daniel “Jizuke” DiMauro – Team Vitality

Pre tím Vitality bol rok 2018 skutočne náročný. Takmer sa nedostali do play-off, kde následne dostali “skupinu smrti”. Kvôli jednej prehra proti Cloud9 však ostali pred bránami štvrťfinále. Ich štýl hry sa však stal zapamätateľným a posunul vývoj stratégií opäť dopredu.

Nedarilo sa im ani v jarnom splite 2019, kde boli vyradení už v prvom kole. V nadchádzajúcom splite dúfajú v presný opak. Poviesť k tomu by ich mal Mid tímu Daniel “Jizuke” DiMauro, ktorý je povestný svojou agresívnou hrou. Určite sa však netreba spoliehať len na jedného hráča, a preto musí Vitality ostať verný svojej stratégii.

Mads “Broxah” Brock-Pedersen – Fnatic

Minulú sezónu mal tím Fnatic skvelý nástup do turnaja, ktorý však ukončil tím Origen v treťom kole play – off. Bolo to pre nich veľké sklamanie a museli prísť zmeny. Vedenie tímu sa rozhodlo angažovať Daniela “Dan” Hockleyho z akadémie Fnatic. Tento mladík mal celému tímu pomôcť ako jungler.

Broxah s týmto krokom nesúhlasil a argumentoval tým, že na turnaji podal solídny výkon a ďalšiu posilu už nepotrebujú. Bude pre to veľmi zaujímavé sledovať, ako celý tím na tieto zmeny zareaguje. Či už po tímovej stránke, alebo individuálnej. Jedno je však isté. Mierna konkurencia môže byť pre Brock – Pedersena iskrou a formou motivácie k lepším výkonom.

Emil “Larssen” Larsson – Rogue

Minulý split bol pre tím Rogue naozaj katastrofálny. Zaknihovali nový rekord 2-16 a bolo jasné, že to takto nemôže zostať. Rogue potreboval nový svieži vietor. Rozhodli sa teda podporovať hráčov z ich akadémie. Nakoniec sa im podarilo vyhrať v Ultralige jeden šampionát. S touto zostavou prichádzajú na LEC a dúfajú v podobný úspech.
Ťahúňom tímu by mal byť len 19-ročný Emil “Larssen” Larsson, ktorého mnohí považujú za veľký európsky talent. Pravdou však je, že Larsson zatiaľ nemá bohaté skúsenosti s hraním na leveli LEC. Dostal však príležitosť ukázať sa a Split Summer 2019 bude tak pre neho, aj pre Rogue dôležitým turnajom.

Fabian “Febiven” Diepstraten – Misfits

Veľké množstvo analytikov považovalo Misfits za akýsi super tím. Bolo pre to veľkým prekvapením ich vidieť na nižších priečkach na konci jarného splitu 2019. Tím sa po dvoch dobrých týždňoch nevedel dostať naspäť do formy, čo zapríčinilo slabé umiestnenie a veľké sklamanie.
Aj napriek tomu sa však rozhodli vrátiť späť s takou istou zostavou. Summer Split 2019 môže byť poslednou šancou na navrátenie slávy pre Fabiana “Febiven” Diepstratena, po zlých sezónach v Amerike. Febiven disponuje skutočne veľkým talentom a ak sa mu podarí navrátiť sa do svojej starej formy, Misfits môžu rozmýšľať nad play-off.

Martin “Wunder” Hansen – G2 ESports

G2 ESports určite môžeme považovať za jeden z najlepších tímov v Európe. Môže za to spojenie dvoch skvelých hráčov Luka “Perkz” Perkovic a Rasmus “Caps” Winther. Ešte jeden hráč z tohto tímu popri nich vyčnieva. Je to top laner Martin Hansen, ktorý je prezývaný aj ako Wunder.  Ten je pravdepodobne druhým najdôležitejším hráčom v celom tíme.
Účinkovanie Wundera na LEC Summer Split 2019 bude určite skvelé sledovať, keďže momentálne patrí medzi najžiadanejšie artikli.

You may also like...

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: