Recenzia – herné podložky pod myš

Veľmi dobre vieme, že pokročilí hráči si dávajú veľmi záležať na výbere toho najlepšieho a najvýkonnejšieho príslušenstva pre svoj počítač. Nejde o otázku luxusu ale o zvýšenie výkonu hry a aj pohodlia. Samozrejmosťou ich výbavy sú špeciálne gamingové klávesnice s bleskovou odozvou, či profesionálne myši s čo najvyšším DPI a presnosťou. Takisto špeciálne herné sedačky, okuliare, herné monitory a v neposlednom rade aj podložky pod myš.
Dôležitá je pohodlnosť, keďže pri hraní dokážu stráviť celé hodiny a hodiny. Všetky tieto faktory môžu dokonca ovplyvniť výsledok hry. Pri tých najvyšších leveloch hier môže spraviť rozdiel aj ten najnepatrenejší pohyb myši, či klávesnice. Preto aj podložky pod myš i zaslúžia patričnú pozornosť pri ich výbere.

Ako by mala profesionálna herná podložka vyzerať a aké by mala mať vlastnosti?

 

Na prvé miesto sme dali precíznosť a plynulosť pohybu myši na nej. Špičkový hráči vyžadujú najmä vysokú citlivosť a maximálnu kontrolu pohybu pri hre.

Nemala by sa ani šmýkať po stole počas hry. Zbytočné naprávanie podložky počas hrania vás môže stáť stratu bodov alebo dokonca víťazstvo.

Veľkosť podložky si už môžete prispôsobiť podľa vašich potrieb a veľkosti povrchu, na ktorom myš používate. Niekto potrebuje na hranie veľký priestor na pohyb myši, niekto používa podložku aj pod klávesnicu.

Zápästie sa takisto opiera o moussepad, preto niekto preferuje látkové, pretože sú príjemnejšie na dotyk. Tvrdé podložky môžu byť zhotovené z chladivých materiálov, čo je pri dlhodobom používaní nepohodlné.

Látkové podložky pod myš

Tieto podložky všetci dobre poznáme a určite väčšina z nás ich bežne používa. Pro-gamingoví hráči si ich vyberajú kvôli väčšej kontrole pohybu myši a kvôli pohodlnosti. Nie je však podložka ako podložka. Malé rozdiely, ako protišmykový pogumovaný spodok, pevné šitie okrajov, hrúbka alebo šmykľavosť látkového povrchu, sú smerodajné pri ich výbere.

Tvrdé podložky pod myš

 

Pevné podložky môžu byť zhotovené z rôznych materiálov, ako je plast, sklo, alebo hliník. Sú stabilnejšie ako látkové, ale rozhodujúci je povrch podložky a ako naň reaguje myš. Keď niekto doma vlastní špeciálnu hráčsku myš, určite nedovolí, aby sa poškodila na nekvalitnej podložke. Na to si pri tvrdých podložkách treba dávať pozor.

Keďže na trhu existuje veľmi veľa podložiek a každá aktivita si vyžaduje ten správny typ, rozhodli sme sa vybrať dve, ktoré nás obzvlášť zaujali. A ktoré podľa nás spĺňajú náročné požiadavky hráčov.

Látková podložka pod myš Roccat Taito Control

Veľmi známa a aj obľúbená podložka pod myš pre gamerov. Jej prijateľná cena a záruka kvalitnej značky Roccat ju posúvajú na prvé miesta v rebríčku profesionálnych hráčskych podložiek. Aj keď na Slovensku nie je až tak preslávená, v zahraničí je už roky považovaná za top. Je vhodná pre veľmi širokú škálu hráčov.

Roccat Taito Control je k dispozícii vo veľmi pohodlnom strednom formáte 40×32 cm alebo v kompaktnom formáte 27,5×22 cm. Navyše najnovší model Roccat Taito 2017 pridal ďalšie dve veľkosti XXL Wide (90×33 cm), a King Size (45,5×37). Takže uspokojí nároky všetkých hráčov. Navyše jej hrúbka 3mm z nej robia veľmi stabilnú a odolnú, aj keď možno o niečo ťažšiu podložku.

Podklad je vyrobený zo špeciálnej protišmykovej gumy ROCCAT®. Zaručí totálnu priľnavosť k povrchu a zabráni posunutiu aj pri tých najzapálenejších zápasoch. Modré pogumované okraje sú kvalitne prešité a ani pri dlhodobom používaní nehrozí ich vystrapkávanie. Navyše ich farba dodá elegantný vzhľad celej podložke. Rovnako čierny neinvazívny dizajn s jednoduchým logom v dolnom rohu z nej robia hodnotný doplnok na vašom stolíku.

Povrch je vytvorený zo špeciálnej tepelne upravenej textílie z nanoštruktúry. Je nielen príjemná na dotyk ale vďaka mnohonásobným náročným testom je aj veľmi odolná a trvanlivá. Jemné trenie vám zaručí vyššiu kontrolu pohybu myši ale bez úkoru na jej rýchlosť.

Aj keď na trhu sa dá určite nájsť veľa podložiek s rovnakou citlivosťou a stabilitou, vybrali sme Taito Control pre jej prijateľnú cenu a vysokú kvalitu. Je vhodná pre širokú škálu hráčov a najviac ju ocenia gameri FPS. Je to mimoriadne odolná vysoko kvalitná podložka, ktorá vás nikdy nesklame

+ pogumovaný spodok garantuje priľnavosť a protišmykovú bezpečnosť

+ možnosť výberu veľkosti

+ kvalitný materiál a pekne prešité okraje

+ hladký a presný pohyb myši

– pri intenzívnych pohyboch je hlučná

 

Tvrdá podložka pod myš Logitech G 440  

Pri tejto podložke si prídu na svoje hráči, ktorí majú radi rýchlosť a potrebujú k tomu aj kvalitnú výbavu. Logitech si už v tomto sektore vybudoval pevnú pozíciu. A aj keď na prvý pohľad sa podložka zdá ako každá iná, už pri jej dotyku ihneď pochopíte prečo sme ju pre vás vybrali.

Extrémne hladký povrch zaručuje minimálne trenie, ľahký a rýchly pohyb myši. Podložka je vytvorená zo špeciálneho polymérového plastu, ktorý vďaka tepelnej úprave poskytuje vysokú presnosť aj pri nízkych hodnotách DPI. Granulovaný povrch podložky je stavaný tak, aby mal čo najmenšie trenie, takže myška po ňom kĺže s ľahkosťou, akou by mala.

Na spodnej strane je G440 vybavená gumovou podložkou, ktorá zabraňuje posúvaniu pri intenzívnych pohyboch. Je vhodná na akýkoľvek povrch stola.

Môže sa pochváliť aj slušnou veľkosťou, 34×28 cm, ktorá zabezpečí dostatočne veľký priestor na pohyb myši počas hry.

Logitech úmyselne použil jednoduchý čierny dizajn, aby zbytočné farby a logá nerušili snímanie senzora na myši. Je to podložka premyslená do posledných detailov. Bola špeciálne navrhnutá tak, aby uľahčila pohyb myší s rovnakým logom G. Pri ich kombinácii je zážitok z používania takmer dvojnásobný.

Odozva na pohyby aj pri extrémnych bitkách a zápasoch je prakticky okamžitá. Kĺže sa ako na ľade bez nadmerného zvuku, ktorý vzniká pri rýchlych pohyboch myši. Zdá sa, že Logitech našiel perfektnú rovnováhu a vytvoril neobyčajne hladký povrch s nepatrnými mikročasticami na dokonalú kontrolu pohybu.

+ hladký povrch s nízkym trením

+ pevná štruktúra, stabilita

+ gumová podložka

– cena

You may also like...

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: