Recenzia – Razer phone

Americká spoločnosť Razer sa za posledné roky preslávila výrobou príslušenstva pre profesionálnych hráčov. Od klávesníc, cez optické myši až po gamepady či notebooky. Naposledy boli absolútnymi protagonistami na CES 2015 v Las Vegas, kde predstavili svoju helmu pre virtuálnu realitu s inovatívnym systémom OSVR a zabudovaným zariadením Leap Motion. Vďaka ich ambicióznym ideám sa im podarilo dosiahnuť špičkový štandard a vysokú kvalitu ponúkaných produktov. Jediný sektor, ktorý ešte nepoznal meno Razer, bol ten s mobilnými telefónmi. To sa, však, tohto roku zmenilo a po spojení so startup Nextbit, v novembri predstavili svoj prvý smartfón – Razer Phone.

„Watch, Listen, Play“

Týmto výstižným reklamným sloganom sa dá dokonale opísať využitie smartfónu. Je určený v prvom rade na zábavu, na počúvanie hudby (listen), pozeranie filmov (watch) a hranie videohier (play). Všetky jeho hlavné charakteristiky sú tomuto cieľu prispôsobené, ako silný procesor, dlhá výdrž batérie, jedinečná grafika a kvalitný zvuk.

Ide o jeden z najvýkonnejších smartfónov na trhu, s neuveriteľným 120Hz displejom, procesorom Snapdragon 835, 8GB RAM a s neodolateľnou 4000 mAh batériou!

Dizajn

Hneď na prvý pohľad sa presvedčíte o jedinečnosti tohto telefónu. Inžinieri s Nextbit sa ňom podpísali elegantným jednoduchým dizajnom. Zatiaľ je dostupný len v jednej farbe, čiernej, a na zadnej strane mu, samozrejme, nechýba charakteristické logo Razer. Smartfón je veľmi ľahký, neváži ani 200 gramov, a je hrubý len 8mm.

Na prednej strane sa po oboch stranách 5,7-palcového QHD displeja nachádzajú aj dva stereo reproduktory s certifikáciou THX. Nechýba ani snímač odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný do bočného tlačidla.

Na druhej strane zabudli na 3,5mm výstup pre slúchadlá. Namiesto toho naspodku nájdeme iba USB C port. Razer to však svojim fanúšikom vynahradil adaptérom na audio jack, ktorý nájdete v balení s telefónom. Adaptér má v sebe zabudovaný 24-bitový DAC prevodník.

Procesor a operačný systém

Spoločnosť si vybrala pre svoj prvý smartfón tie najlepšie hardvérové komponenty dostupné momentálne na trhu. Nie je preto prekvapením, že Razer Phone používa čip set Snapdragon 835 spolu s podporou grafického procesoru Adreno 540 a až s 8 GB operačnej pamäte RAM. Cez kartu Micro SD sa dá pamäť rozšíriť až na 64 GB. Ide o jeden z najvýkonnejších modelov na trhu.

Smartfón používa zatiaľ operačný systém Android 7.1.1. Nougat, ale už na jar budúceho roku je naplánovaná aktualizácia na najnovší Android Oreo. Má predinštalované grafické rozhranie Nova Launcher Prime Razer. Okrem iného si budete môcť prispôsobiť témy a pozadie celkom zadarmo stiahnutím v online store Razer..

 

Batéria

Sieň slávy si tento telefón zaslúži nielen vďaka svojmu výkonu ale aj vďaka predĺženej autonómii. Super silná 4000 mAh batéria vám garantuje 12 hodinovú výdrž pri pozeraní filmov, 63 hodín pri počúvaní hudby a 7 hodín nepretržitej videohry. Je to chvályhodný výkon aj pre tých najnáruživejších hráčov. Vďaka rýchlemu dobíjaniu QuickCharge 4.0+, smartfón sa dokáže nabiť  na 80% už za jednu hodinu.

Displej

Razer Phone má ako prvý na svete jedinečný 120 Hz displej s obnovovacou frekvenciou. To je dvakrát viac, než na zvyšku zariadení. Veľkosť obrazovky je 5,72 palcov s rozlíšením 2560×1440 pixelov a vďaka technológii adaptívneho obnovenia UltraMotion synchronizuje grafický čip s displejom. Cieľom je eliminovať záseky, či meškania počas prehrávania videí alebo pri hraní, a to aj pri vyšších FPS. Najlepšie na tom je, že to nemá žiadny vplyv na výdrž batérie.

Audio

Čo sa týka audia, Razer vyhlásil, že jeho smartfón ma najsilnejší a najkvalitnejší zvuk spomedzi všetkých jeho konkurentov. Jeho tvrdenia potvrdil aj certifikát spoločnosti THX, ktorý bol po prvýkrát v histórii udelený smartfónu. Dva frontálne stereo reproduktory s technológiou Dolby Atmos ponúkajú maximálny výkon a používateľom zaručujú kvalitný zvukový zážitok.

Fotoaparáty

Ani pri fotoaparátoch sa nešetrilo na kvalite. Milovníci selfie záberov sa potešia 8-megapixlovému objektívu s f/2.0. Na zadnej strane ho zdobia dokonca dva fotoaparáty, jeden primárny snímač s 12 Mpx a f/1.75. Druhý je 13 Mpx a f/2.6 snímač s teleobjektívom, ktorý zvláda aj dvojnásobné priblíženie. Prirodzene nechýba ani Led blesk. Razer vyvinul nový systém, ktorý zjednoduší prechod z teleobjektívu na širokouhlý snímač. Žiaľ v tomto smere je smartfón trošku pozadu oproti ostatným výrobcom, ktorí ponúkajú oveľa kvalitnejšie fotoaparáty s príslušnými App a funkciami.

Smartfón ako stvorený pre gamerov

V dnešnej dobe stále viac milovníkov hier používajú svoj smartfón na hranie. Telefón nosíme stále pri sebe a zahrať sa na ňom vo voľným chvíľach alebo pri čakaní, či cestovaní je pre všetkých samozrejmosťou. Na trhu však chýbal kvalitný smartfón aj pre profesionálnych hráčov. A keby sa do neho mohli stiahnuť a prispôsobiť aj obľúbené video hry? Razer splnil tento sen všetkých gamerov, a to hneď svojím prvým smartfónom.

Pre lepšiu kontrolu a využitie potenciálu telefónu, programátori vyvinuli aj špeciálnu App pre videohry Razer Game Booster. Je navrhnutá tak, aby riadila a optimalizovala využitie batérie, tak aby vydržala čo najdlhšie počas hrania. Navyše cez App môžete meniť nastavenia všetkých videohier stiahnutých v telefóne.

A keď sme už pri videohrách, je jasné, že nájdete exkluzívne v smartfóne vaše najobľúbenejšie hry. Sú už prispôsobené 120 Hz displeju a už v nasledovných mesiacoch sa k nim pridajú ďalšie. Momentálne sú k dispozícii tieto populárne videohry: Tekken, Arena of Valor, Final Fantasy XV Pocket Edition, Gear.Club, Lineage 2: Revolution, Old School RuneScape, RuneScape, Shadowgun Legends, Titanfall?: Assault e World of Tanks Blitz.

Jeho cena je prispôsobená jeho kvalite a svoj debut na trhu mal 17. novembra s cenou 749,99 €. Je to normálna cena pre takéto výkonné telefóny ako je aj iPhone 8, či Samsung Galaxy X8. Náročný klienti určite neostanú sklamaní a Razer do budúcnosti sľubuje stále kvalitnejšie funkcie a aktualizácie.

You may also like...

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: