RIFT RIVALS 2017 NA vs EU: GRANDFINAL – Predzápasová analýza

rift rivals granfinal

zdroj: www.lolesports.com

Po troch dňoch vynikajúcich zápasov NA proti EU, ktoré priniesli množstvo prekvapení a žiaden z tímov nezostal na kraji pozornosti sa 8.júla o 18:00 CEST môžeme tešiť na Grandfinále turnaja Rift Rivals 2017 NA vs EU.

Do Grandfinále sa prebojoval najlepší tím z tabuľky EU – UNICORNS OF LOVE a najlepší tím z tabuľky NA – TEAM SOLO MID.

Všetky highlighty z turnaja Rift Rivals 2017 NA vs EU si môžete pozrieť tu:

 

Deň 1
Deň 2
Deň 3

FINALISTA ZA SEVERNÚ AMERIKU

team solomid logo

TEAM SOLOMID

Team Solomid podával na turnaji zo všetkých tímov najvyrovnanejšie výkony.

Skupinovú fázu ukončil len s jednou prehrou a to v druhý deň turnaja proti Unicorns of Love.

Poďme sa pozrieť na ich cestu do Grandfinále:

1.deň

TEAM SOLOMID vs G2 ESPORTS – 1:0

TSM mali v early game miernu prevahu, ktorú v mid game pretavili do pohodlného náskoku 4000 goldov, TSM potiahol najmä ADC Doublelift a MID Bjergsen, ktorý počas celého turnaja podávajú stabilné výkony. TSM kontroloval celý zápas a výhru si určite zaslúžil.

TEAM SOLOMID vs  UNICORNS OF LOVE – 1:0

Prvý zápas finalistov turnaja skončil v prospech TSM. Tento zápas  nebol jednoznačný do 24 minúty bol absolútne vyrovnaný, o víťazstve TSM rozhodol až ADC Doublelift, ktorý v 24 minúte dosiahol Quadrakill a umožnil TSM získať Nashora.

2.deň

TEAM SOLOMID vs FNATIC 1:0

Veľmi očakávaný zápas turnaja skončil opäť v prospech TSM, ktorí sa mohli spoľahnúť na svoj MID Bjergsena so Syndrou a ADC Doublelifta s Ashe, ktorých vynikajúca spolupráca vymazala Aniviu Fnaticov na mide. Zápas sa pre TSM vyvíjal dosť podobne ako zápas proti TSM, keď TSM dokázali získať prevahu až v late game po zisku Barona Nashora.

TEAM SOLOMID vs  UNICORNS OF LOVE – 0:1

Prvá prehra TSM na turnaji, sa rodila ťažko.  TSM mali od začiatku zápasu navrch Bjergsen sa na mid lajne ,,fídil“ na zle hrajúcom Exilehovi a všetko vyzeralo v prospech TSM. V mid game bol náskok TSM pred UoL až 4000 goldov. Potom prišiel jeden teamfight v ktorom Exileh s Vladimírovim ulti potopil TSM.  Po tomto teamfighte UoL získali Nashora, a dokázali ukontrolovať svoj comeback do víťazného konca.

3.deň

TEAM SOLOMID vs FNATIC 1:0

Zápas v podaní junglera TSM Svenskerena, ktorý mal skóre 11:00, Fnaticom ušiel early game keď od desiatej minúty zápasu prehrávali o 2000 goldov, a v dvadsiatej minúte tento rozdiel narástol na 8000. Fnatici na tomto turnaji definitívne pohoreli, keď aj tento pre nich dôležitý zápas prehrali rozdielom triedy.

TEAM SOLOMID vs G2 ESPORTS – 1:0

Prvý tím tabuľky NA si zahral odvetu s posledným tímom tabuľky EU, zápas sa od začiatku vyvíjal v prospech TSM. V tomto zápase zažiaril najmä MID tímu TSM Bjergsen, ktorý so svojou Cassiopeou zvládol niekoľko náročných ,,playov“.

 

FINALISTA EÚROPA

Unicorns of Love

Výkony Unicorns of Love boli ako na hojdačke, niektoré zápasy sa im absolútne nevydarili, v niektorých od začiatku žiarili. Skupinovú fázu turnaja zakončili so skóre 3:3. A prekvapujúco, ale zaslúžene postúpili do Grandfinále turnaja

1.deň

Unicorns of Love vs Phoenix 1 – 0:1

V prvom zápase na turnaji UoL zaskočil predpokladaný outsider turnaja tím P1, ktorý od začiatku early game kontrolal hru a túto kontrolu dokázal v mid game pretaviť do podstatného náskoku a doviesť do víťazného konca.  V zápase bolo vidno trápenie Exileho ,,midlejnera“ tímu UoL, ktorý nepodporil svoj tím a skončil so skóre 0-8-4.

Unicorns of Love vs Team Solomid – 0:1

Hrozný nástup do turnaja sa pre UoL potvrdil aj proti TSM. Na rozdiel prvého zápasu tento súboj sa nevyvíjal od začiatku v prospech súpera. Exileh opätovne podal zlý výkon a fanúšikovia UoL sa mohli začať strachovať.

2.deň

rift rivals

Unicorns of Love vs Cloud9 – 1:0

Prvé víťazstvo UoL sa vôbec nerodilo ľahko. UoL opätovne prepadli v early game proti dobre hrajúcim C9. Zlom v zápase nastal až v mid game, v ktorom sa hráčom UoL podarilo využiť svoju kompozíciu získali Nashora a podarilo sa im to čo oni dobre vedia tzv. ,,comeback“.

Unicorns of Love vs Team Solomid – 1:0

Prekvapivé víťazstvo UoL, malo podobný vývoj ako ich zápas proti C9. V tomto zápase im opätovne vyšiel návrat po získaní Nashora. Inak bola väčšina zápasu v rukách hráčov TSM

3.deŇ

rift rivals

Unicorns of Love vs Cloud9 – 1:0

UoL  v druhom zápase proti C9 použili veľmi podobnú kompozíciu, ktorá sa im osvedčila už v prvom súboji. Zápas  ktorý bol veľmi vyrovnaný, rozhodol vynikajúci call UoL vďaka ktorému získali Nashora a zápas vyhrali. Zápas pre UoL potiahol ich ADC Samux s Twitchom.

Unicorns of Love vs Phoenix 1 – 0:1

Zápas, ktorý bol opätovne v plnej réžii hráčov tímu P1. Mid Ryu s Corkim a jungler MikeYung s Nidalee, od začiatku porcovali hráčov UoL na kúsky.

 

Grandfinále Team Solomid vs Unicorns of Love 

8.júla 2017, 28:00 CEST

Papierovo majú TSM proti UoL určite navrch. TSM skončilo skupinovú fázu turnaja so skóre 5W-1L, avšak práve tú jednu prehru majú proti UoL.

Spraviť predikciu tohto zápasu sa môže zdať jednoduché, ale to sa len zdá. Výkonostne všetko sedí na výhru TSM, majú viac skupinových výhier, hráči TSM majú lepšie skóre, väčšinu zápasov TSM vyhrali v jasnej prevahe.

Na druhej strane UoL si museli každú výhru vybojovať v nervy drásajúcich súbojoch. V prípade ak sa bude UoL držať svojich comfort pickov, hráči nebudú riskovať na ,,linkách“ a Exileh bude mať svoj deň, viem si živo predstaviť možnosť, že TSM zdolajú.

Na záver musím dodať, že práve proti UoL sa TSM získavali víťazstva najťažšie.

Predikcia: Na základe turnajových výkonov tipujem výhru TSM, avšak v prípade ak si chcete na zápas staviť, odporúčam stávku radšej preskočiť. Kurz 1.27 na výhru TSM nemá hodnotu.

Hráči zo Slovenskej republiky si na zápas môžu staviť na ifortuna.sk TU

Hráči z Českej republiky si na zápas môžu staviť na ifortuna.cz TU

 

FOTO: www.lolesports.com

You may also like...

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: