ZMENA LEAGUE OF LEGENDS MINION SYSTÉMU

Nedávno prišla správa od RiotRepertoir o pripravovaných zmenách pre League of Legends minion systém. Môže táto zmena narušiť získavanie zlata?

RiotRepertoir:

Ahoj všetci!

Pre Patch 8.7 máme pripravených hneď niekoľko zmien týkajúcich sa cannon minionov. Hlavným cieľom týchto zmien je predovšetkým zvýšenie gold odmeny za ich zabitie, no na druhej strane im doprajeme o čosi viac obrany, teda tanky vlastností. Čo sa týka ostatných minionov, pre nich máme naopak pripravené zníženie hodnoty goldov, ktoré získate po ich zabití.

Zvýšenie goldov a tanky vlastností u cannon minionov spôsobí nasledovné veci. V prvom rade sa zvýši ich význam pre samotných hráčov a taktiež sa predĺži aj samotný „clear wave time“ vďaka zvýšenej odolnosti, health-u cannon minionov. Tieto zmeny nám navyše pomôžu k ďalším zmenám, týkajúcich sa minion’s systému.

Toto sú zmeny, ktoré majú byť v blízkej dobe:

Cannon Minions

 • Base Gold hodnota : 45 >>> 60
 • Gold Value Growth za 90 sekúnd (3 vlny) : 0.35 >>> 3
 • Base Health :: 828 >>> 900
 • Health Growth za 90 sekúnd (3 vlny) : 23 >>> 50
 • Health Growth za 90 sekúnd (3 vlny) začínajúca vlna 16 : 32 >>> 60
 • Health bar veľkosť sa vizuláne zväčší

Super Minions

 • Base Gold hodnota : 45 >>> 60
 • Gold Value Growth za 90 sekúnd (3 vlny) : 0.35 >>> 3

Melee Minions

 • Base Gold hodnota : 20 >>> 21
 • Gold Value Growth za 90 sekúnd (3 vlny) : 0.125 >>> 0

Caster Minions

 • Base Gold hodnota : 17 >>> 14
 • Gold Value Growth za 90 sekúnd (3 vlny) : 0.125 >>> 0

Jednou z prvých vecí, ktoré stojí za poukázanie na tieto zmeny, je skutočnosť, že celkové množstvo zlata, ktoré je možné získať od minionov v novom systéme, je z veľkej časti nezmenené, pričom percentuálny rozdiel v získavaní zlata sa pohybuje medzi -1% a +1% v priebehu 20 minút.

Taktiež môžeme očakávať zmenu Relic Shieldu, ktorý úzko súvisí s gold systémom. Naznačil to aj RiotRepertoir. Bližšie zmeny môžeme v blízkej dobe očakávať na PBE.

Otázky pre RiotRepertoira:

“Stále nechápem, ako zmeny v goldoch fungujú. Zvyšujú hodnotu zlata a HP nekonečne? alebo sú obmedzené?”

RiotRepertoir: Ich HP stále rastie, čo poukazuje, že zmeny sú živé a ich hodnota je 90 goldov.”


“Čo sa stalo s ostatnými zmenami HP Melee a Caster Minionov, o ktorých ste hovorili v inom príspevku? Naozaj sa mi páčila myšlienka nerf Wave Clearingu v hre a tešil som sa na to…”

RiotRepertoir: Stále zvažujeme možnosti pre všeobecné zmeny pri vlnách minionov, no v poslednej dobe sme s nimi neboli spokojní, preto je potrebné na tejto veci pracovať.”


“Ako to ovplyvnia tieto zmeny pushing? mechanika (nie je to isté, či je to stále vec, alebo či to bolo niekedy), banner velenia a baróna v súvislosti s kanónmi?

RiotRepertoir: “Na prvý pohľad sa zdá, že tieto zmeny ovplyvnia vývoj celej hry, no podotýkam, že v konečnom dôsledku sa takmer žiadny aspekt hry nezmení…


Zdroj rozhovoru: www.surrenderat20.net  

Čo teda môžeme očakávať od nového League of Legends minion systému? Čo si o tom myslíte vy? Dajte nám vedieť do komentárov.


You may also like...

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: